Wszystkie załogi wyjechały z nagrodami

To już za nami! W niedzielę 25 czerwca 2017 roku, kiedy to rozegrany został jubileuszowy XXV Rodzinny Rajdu Samochodowego Miasteczka Samochodowego Szpot.

Oto jak zaplanowaliśmy XXV Rodzinny Rajd Samochodowy Szpot

Miejscem startu tegorocznego Rajdu będzie Rynek w Murowanej Goślinie. Tam też o godzinie 8.30 rozpocznie prace Biuro Rajdu, a załoga z numerem 1 wystartuje o godzinie 10-tej.

Licząca nieco ponad 50 kilometrów trasa będzie prowadziła przez najciekawsze, naprawdę urokliwe zakątki gminy Murowana Goślina, Czerwonak oraz Swarzędz.

Do wykonania załogi będą miały kilkanaście różnorodnych zadań, wśród których znajdą się m.in. pomoc przedmedyczna, test z przepisów ruchu drogowego, wjazd do ciasnego garażu.

Na trasie pojawi się policyjny radar, a specjalne, zabawowe zadania czekały także na dzieci. Ponieważ to jubileuszowy Rajd, zatem warto przygotować różne kombinacje np. dat urodzin uczestników, numerów rejestracyjnych samochodów, które będą się z liczbą 25 kojarzyły

Kompletna załoga powinna składać się z rodziców i minimum jednego dziecka, acz nie będą sprawdzane koligacje rodzinne. Tradycyjnie meta Rajdu znajdować się będzie w Miasteczku Samochodowym Szpot w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191.

Oprócz posiłku, możliwości bezpłatnej kontroli samochodu przed wakacyjnymi wyjazdami przeprowadzona zostanie aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu.

Będzie ogródek zabaw dla najmłodszych, a tradycyjnie nagrody otrzymają wszystkie załogi, co jest zasługą Partnerów tegorocznej imprezy.

Natomiast trzy najlepsze załogi w XXV Rajdzie zostaną zaproszone na scenę główną Dni Swarzędza , gdzie na oczach setek gości tej imprezy wręczone zostaną atrakcyjne nagrody i tradycyjny puchar dla zdobywcy I miejsca.

Limit załóg wyniusł 100 i o tym, kto wystartował w XXV Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Miasteczka Samochodowego Szpot w niedzielę 25 czerwca b.r. decydowała kolejność zapisów.

Informacje szczegółowe dostępne są pod numerem telefonu 696 429 859. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres rajdy@szpot.pl lub m.wajer@szpot.pl Zapraszamy !


Wyniki Końcowe XXV Rajdu

Organizowane przez nas od 25 lat rajdy, mają charakter amatorski a ich celem jest rozrywka i dobra zabawa dla całej rodziny. Po drodze, na uczestników czekały ciekawe zadania.
Jak i w ubiegłych latach tak i tym razem, dla zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Dodatkowo, każda startująca ekipa otrzymuje upominki - wręczane po ukończeniu rajdu. Serdecznie zapraszamy do zapisu w kolejnych latach!Ten okazały puchar otrzymała zwycięska załoga w XXV Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot. Start odbył się 25 czerwca 2017 roku z Rynku w Murowanej Goślinie.

Masz pytania? Zapraszamy do bezpośredniego kontaktuOrganizator XXV Rajdu
Marek Wajer
Telefon: +48 696 429 859
Email: m.wajer@szpot.pl


Komandor XXV Rajdu
Maciej Płocki
Telefon: +48 605 085 057
Email: maciej@citroenklub.pl

Marzenia organizatorów jubileuszowego, XXV Rodzinnego Rajdu Samochodowego firmy Szpot się spełniły. Była wręcz wymarzona pogoda, 40 załóg na starcie, wspaniała, najeżona ciekawymi miejscami trasa, mnóstwo niespodzianek i żadnej kolizji z odbywającym się w Poznaniu i na trasie Poznań – Kostrzyn Wlkp. triathlonem. Co prawa w niedzielę 25 czerwca rano w Murowanej Goślinie trochę pokropił deszcz, ale na 30 minut przed startem wyjrzało zza chmur słońce i tak już było do zakończenia imprezy.


Starterem honorowym rajdu był Burmistrz Miasta i Gminy Dariusz Urbański, a miejscem z którego załogi wyruszyły na licząca 60 kilometrów trasę był Plac Powstańców Wielkopolskich w Murowanej Goślinie. Po krótkiej odprawie z Komandorem rajdu – Maciejem Płockim, oklejeniu samochodów specjalnymi naklejkami, punktualnie o godzinie 10.00 na trasę wyruszyła załoga z numerem 1. Na trasę dodajmy - prowadząca przez najciekawsze zakątki gmin Murowana Goślina,. Czerwonak i Swarzędz. Wśród zadań do wykonania były m.in. udzielenie pomocy przedmedycznej, kontrola radarowa, test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, kulanie kołem samochodowym, wyścig na nartach, wjazd do ciasnego garażu. Należało również odnaleźć miejsca, których zdjęcia załogi otrzymały na linii startu.
Po ponad 3 godzinach rywalizacji niemal wszystkie załogi dotarły do mety zlokalizowanej w Centrum Obsługi Samochodów firmy Szpot w Swarzędzu przy ulicy Wrzesińskiej 191. Niemal wszystkie, bowiem jedna z załóg podczas przejazdu odcinka leśnego uszkodziła w swoim samochodzie miskę olejową i zmuszona była skorzystać z pomocy drogowej. Na mecie można było skorzystać z bezpłatnych przeglądów samochodów przed wakacyjnymi wyjazdami, odbyć jazdy testowe samochodami marek Opel Suzuki, Kia, Citroen, Hyundai i Nissan, skosztować prawdziwej grochówki z kotła, tradycyjnych lodów czy podziwiać umiejętności zawodowego baristy.
Tradycyjnie odbyła się aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, a cały dochód przeznaczony został na wsparcie wakacyjnego wypoczynku członków Stowarzyszenia. Również zgodnie z tradycją, w rajdach firmy Szpot nagrody otrzymują wszystkie uczestniczące w imprezie załogi, w tym największy pechowiec, którym została załoga z …… uszkodzoną miska olejową. Otrzymała przepyszny tort ufundowany przez Cukiernię „Magdalenka” oraz 4-litry oleju od jednego z partnerów XXV Rajdu, firmy Shell Polska.
Prawdziwe emocje rozpoczęły się jednak, gdy wręczono nagrody wszystkim załogom od miejsca 39-go do 4-go. Trzy załogi bowiem ( te nie wyczytane) zostały zaproszone na scenę główna odbywających się w dniach 23 – 25 czerwca Dni Swarzędza. Tam z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka, Prezesa Zarządu Szpot Sp. z o.o. Ireneusza Szpota, Radosława Sławińskiego z Shell Polska oraz Tomasza Majchrzaka z Piórex S.A. trzy najlepsze załogi w XXV Rajdzie otrzymały cenne nagrody.
Najlepszą okazała się jadąca z numerem 15-tym, debiutująca w tej imprezie, pochodząca z Parkowa k/ Rogoźna Wlkp. załoga Krzysztofa Krolla z pilotem Kamilą Kroll oraz czterema synami i… babcią. Otrzymali okazały puchar, rower firmy ROMET, organizer do samochodowego bagażnika oraz firmowego szampana. Miejsce drugie przypadło ubiegłorocznemu zwycięzcy – Andrzejowi Bartczakowi ze Swarzędza, a miejsce trzecie załodze Marcina Domańskiego. XXV Rodzinny Rajd Samochodowy firmy Szpot przeszedł do historii, a kolejna edycja planowana jest w czerwcu 2018 roku. Skąd nastąpi start okaże się na początku przyszłego roku.
Wyniki Końcowe XXV Rajdu


Ten okazały puchar czekał na zwycięską załogę w XXV Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot. Start odbył się 25 czerwca 2017 roku z Rynku w Murowanej Goślinie.

Galeria i szczegóły dotyczące XXV rajdu


Zapraszamy