XXVI Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot

Zwycięstwo po 16 latach

Niemal 50 załóg wystartowało w tegorocznych XXVI Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot, który odbył się w niedziele 24 czerwca 2018 roku . Z okazji przypadającego w tym roku 380-lecia lokacji Swarzędza zarówno start, cała licząca niemal 50 kilometrów trasa oraz meta zlokalizowane zostały na terenie tego miasta i gminy.

Punktualnie o godzinie 10-tej spod pływalni Wodny Raj wystartowała załoga z numerem startowym 1. Starterem oraz patronem honorowym imprezy był burmistrz Swarzędza - Marian Szkudlarek, a rajd był jednym z punktów oficjalnych uroczystości obchodów 380-lecia. Na trasie na uczestników czekało wiele niespodzianek. Była i konieczność udzielenia pomocy przedmedycznej i radar i test z przepisów ruchu drogowego , wiele prób rekreacyjno – sportowych, sprawnościowych oraz samochodowych. Trasa bowiem prowadziła zarówno przez Swarzędz jak i najbardziej urokliwe i interesujące tereny gminy.

Na mecie zlokalizowanej na terenie Centrum Obsługi Samochodów Firmy Szpot przy ulicy Wrzesińskiej 191 w Swarzędzu czekała na uczestników przepyszna grochówka z kotła, gry i zabawy dla dzieci, bezpłatne przeglądy samochodów przed wakacyjnymi wyjazdami. Tradycyjnie odbyła się aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu oraz wielu innych ciekawych przedmiotów m.in. zdjęcia z autografem Aleksandra Doby. Całkowity dochód z aukcji został przekazany na organizację letniego wypoczynku.

Po niemal 5 i pół godzinie od rozpoczęcie startu, po raz pierwszy w historii tej imprezy nie na wolnym powietrzu, a w salonie ( padający niemal przez cały dzień deszcz bowiem nie ułatwiał Organizatorom zadania ), przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Najpierw jednak wręczono przepyszny tort od Cukierni Magdalenka największym pechowcom. Na szczęście nic nikomu na trasie się złego nie przydarzyło i tort trafił w ręce załogi, która podczas próbnych rzutów w bule trafiała znakomicie, by w konkursie nie trafić ani razu. Kolejny dodatkowy konkurs dotyczył pomysłu na uczczenie 380-ecia lokacji Swarzędza. Zwyciężyła w nim załoga, która na masce samochodu umieściła zarówno rok lokacji miasta, czyli 1638 oraz 2018, a na klapie bagażnika napis XXVI Rajd Szpot.

Natomiast w klasyfikacji generalnej ( nagrody otrzymały tradycyjnie wszystkie biorące w rajdzie załogi) najlepsza okazała się poznańska załoga jadąca w składzie Wiktoria i Marek Skrzypińscy. Oni wraz z załogami Karola Nowaka - miejsce drugie oraz Wojciecha Lesińskiego – miejsce trzecie na scenie głównej Dni Swarzędza przy ulicy Strzeleckiej otrzymali z rąk Ireneusza Szpota oraz Mariana Szkudlarka nagrody. Zwycięzcy odebrali okazały puchar oraz rower Wigry 2. Zdobywcy miejsca drugiego lodówkę samochodową, a zdobywcy miejsce trzeciego plecak , głośnik bezprzewodowy oraz olej marki Shell.

Co ciekawe, zwycięzca – Marek Skrzypiński to także jeden z najlepszych podczas jubileuszowego, dziesiątego rajdu firmy Szpot rozegranego w roku 2002. Wówczas z okazji jubileuszu przyznano 10 pierwszych miejsc i jedno z nich zdobył M. Skrzypiński. Był to zatem powrót na podium po latach. ( maw )Foto Julia Mężyńska i Jerzy KotTen piękny, wykonany przez p. Ewę Wanat ceramiczny puchar trafi do rąk załogi, która zajmie 38.miejsce w XXVI Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot . Dlaczego 38-me ? Bo wystarczy dopisać 0 i mamy 380, a tyle właśnie lat temu Swarzędz otrzymał prawa miejskie. Już wkrótce pokażemy puchar za zwycięstwo. Zapisy cały czas trwają.
Fot. Sylwia DługołęckaOto i ON. Dostojny, wyjątkowy, jedyny. Puchar za zwycięstwo w XXVI Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot. Może być Twój . Zapisy przez stronę www.rajdy.szpot.pl . Do zobaczenia na starcie w niedzielę 24 czerwca 2018 roku . Biuro i start przy pływalni Wodny Raj ul. Kosynierów 1 w Swarzędzu .Wigry 2 , niemal kultowy „składak”, na którym może jeździć tak naprawdę każdy członek zwycięskiej załogi, to główna nagroda w XXVI Rodzinnym Rajdzie Samochodowym Firmy Szpot. Start 24 czerwca 2018 roku. Zapisy i szczegóły na stronie www.rajdy.szpot.pl
Ten rower może być Twój !!!
XXVI Rodzinny Rajd Samochodowy Firmy Szpot

Niespełna dwa tygodnie do startuFantastyczna, urozmaicona, najeżona wieloma niespodziankami niemal 50-kilometrowa trasa, nagrody dla wszystkich załóg, bezpłatne przedwakacyjne przeglądy samochodów na mecie, dwa puchary - za zwycięstwo oraz zajęcie 38-go miejsca – to w telegraficznym skrócie niektóre tylko atrakcje XXVI Rodzinnego Rajdu Samochodowego Firmy Szpot, który odbędzie się w niedzielę 24 czerwca 2018 roku ze startem i metą w Swarzędzu. Tegoroczny rajd znajduje się bowiem w oficjalnym programie obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza, a zatem cała trasa będzie poprowadzona przez najciekawsze, najbardziej urokliwe zakątki miasta i gminy .

Na liście startowej jest już niemal 30 załóg, a zapisy możliwe są przez stronę www.rajdy.szpot.pl lub w salonach firmy Szpot w Swarzędzu ulica Wrzesińska 174 i 191 oraz w Poznaniu ul. Kaliska 2 w godzinach od 7 do 19-tej a w soboty od 7 do 15-tej. Biuro Rajdu będzie czynne przy Pływalni Wodny Raj ul. Kosynierów 1 w Swarzędzu w niedzielę 24 bm od godziny 8.30, a załoga z numerem startowym 1 wyjedzie na trasę o godzinie 10-tej.

Meta znajdować się będzie tradycyjnie w Centrum Obsługi Samochodów firmy Szpot przy ul. Wrzesińskiej 191 w Swarzędzu, a w ramach Wielkiego Rajdowego Pikniku odbędzie się m.in. aukcja prac wykonanych przez członków Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu, a cały dochód z niej zostanie przekazany na organizację wakacyjnego wypoczynku podopiecznych Stowarzyszenia. Nagroda główną tegorocznego Rajdu będzie, poza okazałym pucharem, rower marki Romet. Będą nagrody dla największego pechowca, dla załogi najbardziej ciekawie nawiązującej do 380-lecia Swarzędza. Natomiast tydzień po zakończeniu Rajdu ogłoszony zostanie werdykt w konkursie fotograficznym na najciekawsze zdjęcia z trasy.

Zapraszamy do zapisywania się do udziału w XXVI Rajdzie Firmy Szpot przypominając, że maksymalna liczba załóg, jaka może wziąć udział w tej imprezie wynosi 100 i o udziale decyduje kolejność zgłoszeń . Informacje szczegółowe można otrzyma pisząc na adres rajdy@szpot.pl oraz telefonując pod numer 696 429 859. ( maw )Lista Startowa

L.P

Imię i nazwisko

Liczba osób

Wpisowe

1.

Kinga Andzińska

4

Opłacone

2.

Marcin Cichowlas

3

Opłacone

3.

Michał Chwalisz

4

Opłacone

4.

Mikołaj Ejsmont

2

Opłacone

5.

Roman Ejsmont

3

Opłacone

6.

Milena Flieger

5

Opłacone

7.

Ewa Górska

4

Opłacone

8.

Maciej Grabowski

3

Opłacone

9.

Maciej Knade

3

Opłacone

10.

Krzysztof Kucharski

4

Opłacone

11.

Jerzy Kupiec

4

Opłacone

12.

Maciej Kwitowski

4

Opłacone

13.

Radosław Jopek

4

Opłacone

14.

Anna Lewandowska

3

Opłacone

15.

Agnieszka Kubiak-Chałupka

5

Opłacone

16.

Izabela Liebert-Jędroszkowiak

2

Opłacone

17.

Marek Lis

2

Opłacone

18.

Dorota Małyszka

2

Opłacone

19.

Bartosz Gałdyński

3

Opłacone

20.

Michał Narzekalski

2

Opłacone

21.

Karol Nowak

2

Opłacone

22.

Przemysław Nowak

3

Opłacone

23.

Aleksandra Kontor

2

Opłacone

25.

Monika Rogalska

4

Opłacone

26.

Liliana Rykowska

4

Opłacone

27.

Arkadiusz Skarbiński

4

Opłacone

28.

Jacek Skrzypczak

3

Opłacone

29.

Piotr Smoliński

4

Opłacone

30.

Marta Sobaszkiewicz

3

Opłacone

31.

Piotr Stachowiak

5

Opłacone

32.

Agnieszka Szaj

4

Opłacone

33.

Albert Ślebioda

2

Opłacone

34.

Tomasz Trafas

3

Opłacone

35.

Zuzanna Włodarczyk

4

Opłacone

36.

Miłosz Ziółkowski

4

Opłacone

37.

Grzegorz Bubolc

3

Opłacone

38.

Tomasz Dembiński

2

Brak

39.

Marcin Domański

4

Brak

40.

Mariusz Grudzień

3

Brak

41.

Radosław Lieske

4

Opłacone

42.

Mateusz Łusiak

2

Opłacone

43.

Marek Skrzypiński

2

Opłacone

44.

Marcin Solecki

5

Opłacone

45.

Jakub Walicht

3

Opłacone

46.

Andrzej Stachowiak

2

Opłacone

47.

Svitlana Voshchyna

2

Opłacone

48.

Iwona Stefańska

3

Opłacone

49.

Karolina Misiurek

4

Opłacone

50.

Iwona Skrzypczak

4

Opłacone

51.

Wojciech Młodawski

3

Opłacone

52.

Jakub Bednarczyk

2

Opłacone

53.

Robert Deimert

4

Opłacone

54.

Arkadiusz Berej

5

Opłacone

55.

Marek Wierzbiński

4

Opłacone

Tradycyjnie podczas Wielkiego Pikniku Rajdowego, na mecie XXVI Rodzinnego Rajdu Samochodowego Firmy Szpot w najbliższą niedzielę, ok. godziny 14-tej na terenie Centrum Obsługi samochodów Szpot w Swarzędzu ul. Wrzesińska 191 rozpocznie się aukcja prac wykonanych przez naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu oraz podarowanych nam prezentów. Wśród nich znajdą się m.in. zdjęcie z autografem słynnego polskiego podróżnika , swarzędzanina Aleksandra Doby, koszulka z autografem Mistrza Olimpijskiego z Sydney w rzucie młotem Szymona Ziółkowskiego, wspaniałe albumy podarowane przez posłankę na Sejm RP Bożenę Szydłowską, koszulka techniczna podarowana przez ekipę „Zmęczonych na starcie”. Cena wywoławcza każdego przedmiotu to jedyne 20 złotych. Cały dochód z aukcji zostanie przekazy naszym przyjaciołom ze Stowarzyszenia na organizację letniego wypoczynku .Zapraszamy